Actueel

7 Sep

René uit Stad aan 't Haringvliet wint Postcode Loterij Miljoenenjacht met 102.000 euro

Goed nieuws voor René (54) uit Stad aan ’t Haringvliet. De timmerman weet een plek in de finale van Postcode Loterij Miljoenenjacht te bemachtigen en wint maar liefst 102.000 euro. Met het geld wil hij de verbouwing van zijn huis afronden en samen met zijn vrouw Karin op vakantie naar Turkije. Lees meer >>

René is dit seizoen de eerste studiokandidaat die een vraag als snelste correct beantwoordt. Hij kiest direct voor een plek achter de desk. “Ik ga het gewoon proberen”, zegt hij vastberaden. Daarmee laat hij een koffer met twee elektrische Postcode Loterij-fietsen aan zich voorbijgaan.

In de tweede ronde weet René opnieuw op het juiste moment op de knop te drukken en het goede antwoord te geven. Zo verzekert hij zich van een plek in de halve finale. Daar neemt hij het op tegen stukadoor Henk, die eerder voor een koffer koos, maar later alsnog een plek achter de desk wist te bemachtigen.

Nét iets sneller

De halve finale is bloedstollend spannend. De twee kandidaten drukken bijna tegelijkertijd op de knop, maar Henk is nét iets sneller. Daarmee gaat René door naar de finale en mag hij naast Linda de Mol het Gouden Koffer Spel spelen. “Ik kijk altijd naar Postcode Loterij Miljoenenjacht”, vertelt hij enthousiast.

René kiest voor koffer 8, omdat zijn dochter Amber op 8 december jarig is. Over de bestemming van een eventuele geldprijs hoeft zijn vrouw Karin niet lang na te denken. “René is al twee jaar aan het verbouwen. De buitenkant moet nog af, dus dat kunnen we dan laten doen.” Wanneer blijkt dat het huis nog gestuukt moet worden, heeft Linda meteen een oplossing: “Nou, dat kan Henk doen!”

Challenge King
Met de tekst ‘Challenge King’ op zijn shirt speelt René de finale moedig door. De eerste drie biedingen van de bank blijven onder de 100.000 euro. Daarna volgt een serieus bod van 171.000 euro. Toch besluit René verder te spelen. “Ik ben met niets gekomen”, zegt hij, voordat hij het klepje resoluut sluit: no deal.

Helaas verdwijnt vervolgens het hoogste bedrag van 2,5 miljoen euro uit het spel. De bank doet René daarna een nieuw bod van 102.000 euro. Dit keer accepteert hij het aanbod. Met zijn mooie geldprijs kan René de verbouwing van zijn huis afronden én samen met Karin genieten van een heerlijke vakantie in Turkije.