

Middelharnis - In maart hebben Technasiumleerlingen van de CSG Prins Maurits een opdracht van#KrachtvanFeyenoord gekregen voor het vak Onderzoek & Ontwerpen (O&O).In april was de officiële aftrap met een paar honderd leerlingen van verschillendemiddelbare scholen. De leerlingen gingende strijd met elkaar aan bij het maken van een gezonde snack en het ontwikkelenvan een spel. De beste ontwerpen werden uitgenodigd voor de finale in De Kuip.
De Technasiumleerlingen van de CSG Prins Maurits waren door naar de finale!Jens, Celius en Sophie hebben een prijs gewonnen met het door hun bedachte spel.Het doel van het spel is om de leerachterstand in de groepen 5 t/m 8 teverminderen. Met het spel ga je voetballen of basketballen en om de 30 secondenwordt er een vraag gesteld aan de coach van het team. Als hij/zij deze vraaggoed heeft, kan hij/zij kiezen tussen een superpower of handicap. Voorbeeld vaneen superpower is dat goals dubbel tellen voor 30 seconden en een voorbeeld vaneen handicap is dat er een speler van het andere team uit moet. De jury wassuper enthousiast over het spel. De leerlingen hebben tickets voor eenFeyenoordwedstrijd gewonnen.
Met #KrachtvanFeyenoord worden sociaal-maatschappelijke programma’s ingezetom levens te veranderen. Om mensen in beweging te brengen. Om bij te dragen aaneen betere toekomst voor supporters, inwoners van Rotterdam op het gebied vansport, onderwijs en werk.
Het Technasium is voor leerlingen (havo/vwo) die techniek en exacte vakkenleuk vinden. Op het Technasium volg je naast de normale vakken het vakOnderzoek & Ontwerpen (O&O). Je werkt in groepjes aan levensechteprojecten met een opdrachtgever van buitenaf. Het onderwijsprogramma van hetTechnasium prikkelt je verstand, creativiteit, nieuwsgierigheid endoorzettingsvermogen. Je leert samenwerken, organiseren, presenteren énduurzaam denken en handelen. Belangrijke vaardigheden in een veranderendewereld vol technologie.
