Actueel
12 May
Den Bommel - Het volgende Alzheimer Trefpunt staat gepland op donderdag 15 mei 2025 in Den Bommel. Het Trefpunt is een informele ontmoetingsplek voor mensen met een vorm van dementie, hun naasten en zorgprofessionals. Een team van bevlogen vrijwilligers organiseert een paar keer per jaar het Alzheimer Trefpunt. Een veilige en vertrouwde omgeving waar ruimte is voor het delen van ervaringen en het stellen van vragen. Iedereen met elke vorm van dementie is welkom. Dat geldt ook voor iedere mantelzorger, betrokken buur, vriend of familielid. De bijeenkomst biedt.. Lees meer >>
De bijeenkomst biedt naast herkenning informatie over (omgaan met) dementie, met deskundige sprekers en boeiende onderwerpen.
Uitnodiging
Heb je dementie of in jouw omgeving te maken met dementie? Kom dan ook naar het Alzheimer Trefpunt en maak dementie bespreekbaar. Alzheimer Terfpunt NL afdeling Goeree-Overflakkee/Hoeksche Waard nodigen je graag uit op donderdag 15 mei as van 19.30 uur tot 21.00 uur bij de Bommelstee, Schaapsweg 34, 3258 AW in Den Bommel, inloop vanaf 19.00 uur.
Barbara Oppelaar en haar team bieden op een interactieve en speelse manier informatie aan over de omgang met de diagnose dementie en vooral met dé mens. Dit doen ze met een dosis humor. Ze zijn specialist in de hedendaagse dementiezorg en omgaan met onbegrepen gedrag. Daarnaast hebben ze veel kennis en ervaring in het realiseren van echte samenwerking tussen de cliënt en mantelzorger.
De toegang is gratis, evenals de koffie of thee. Een bijdrage voor onze collectebus stellen we op prijs.
Het zou voor de planning fijn zijn als u kunt aangeven of u komt via het secretariaat 06-10681487 (telefonisch bereikbaar van 09.00 – 12.00 uur), appen of voicemail inspreken is ook mogelijk. U kunt ook mailen naar: l.vankempen@alzheimervrijwilligers.nl
Alzheimer Trefpunt GO/HW is een onderdeel van de regionale afdeling GO/HW van Alzheimer Nederland. De vrijwilligers behartigen de belangen van mensen met een vorm van dementie en hun naasten en bieden ondersteuning. Ze geven voorlichting om het bewustzijn over dementie in de omgeving te vergroten en organiseren ontmoetingen en activiteiten.
Kijk op alzheimer-nederland.nl/regios/goeree-overflakkeehoeksche-waard voor een Alzheimer Trefpunt of andere activiteit bij jou in de buurt.
Andere activiteiten 2025
19 september 2025 - Wereld Alzheimer Dag met als thema “Samen muziek maken” in Het Diekhuus in Middelharnis
13 november 2025 – Trefpunt “Wat is dementie” in Het Diekhuus in Middelharnis
Over Alzheimer Nederland
Dementie raakt steeds meer mensen, maar liefst 1 op de 5 mensen krijgt deze ziekte. In Nederland hebben momenteel 300.000 mensen dementie, de verwachting is dat dit aantal in 2040 ruim boven de 500.000 zal zijn. Het is de missie van Alzheimer Nederland om dementie te voorkomen of te genezen. En tot die tijd maakt Alzheimer Nederland zich sterk voor het verbeteren van de kwaliteit van leven van mensen met dementie en hun omgeving.